XX Liceum Ogólnokształcące

im. Leopolda Staffa

Drewno


Recykling drewna to jeden ze sposobów na to, by zatroszczyć się o środowisko. Spora część drewna, które mogłoby zostać ponownie wykorzystane, trafia do pojemników z odpadami zmieszanymi, co znacznie obniża szansę ich wtórnego przetworzenia. Polski rynek również rozpoczął wprowadzanie urządzeń do produkcji stałego paliwa ekologicznego, które jest bezpieczniejsze, niż inne rodzaje paliw. Ponadto zdecydowano się na powtórne przetwarzanie odpadów z drewna.
Firmy, zajmujące się przemysłem drzewnym, mogą teraz wygenerować dodatkowe dochody, wprowadzając sprzęt do produkcji pelletu drzewnego.

Cykl przetwarzania drewna dzieli się na następujące etapy:

• rozdrabnianie gałęzi na zrębki; 
• recykling oraz kruszenie zrębków;
• suszenie w celu poprawy jakości spalania i rozpraszania ciepła; 
• przetwarzanie surowców na pellet; 
• transport i pakowanie.
 

Najczęściej przerabia się drewno poużytkowe na trociny, które można później wykorzystać na przykład jako podkład dla zwierząt oraz korę wykorzystywaną w ogrodnictwie i rolnictwie. Przerób drewna jest używany do produkcji płyt wiórowych i pilśniowych, z których produkuje się meble.


 

 
 
Deklaracja dostępności
Inspektor Ochrony Danych
ul. Sarego 4,
31-048 Kraków
email:Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

RODO