XX Liceum Ogólnokształcące

im. Leopolda Staffa

Papier

1. Izolacja budowlana z włókien celulozowych – odporna na grzybice, niepalna, niealergizująca, absorbująca wilgoć, ochrona termiczna i akustyczna.

2. Papier toaletowy. Rzecz oczywista. Ale oprócz papieru toaletowego makulaturę można przetwarzać na inne rodzaje papieru – tekturę, papier gazetowy, gładki lub papier czerpany.
3. Brykiety opałowe. Dzięki brykieciarce do papieru zwanej ekopraską wyciskać można bloczki, które po wyschnięciu służą jako materiał opałowy do kominków. Ponoć są bardzo „kaloryczne” i dają dużo ciepła.
4. Dom. Dom z papieru? Tak, to możliwe dzięki włókno cementowi. Przepis na taki materiał znajdziecie artykule „Papierowy dom”. Papierową pulpę mieszamy z piaskiem, mułem oraz cementem i otrzymujemy trwały oraz tani materiał budowlany. „Po wyschnięciu cementowe włókno jest lekkie, doskonale izoluje, zachowuje swój kształt, nawet, gdy jest mokro, a także jest wybitnie mocne, odporne na kruszenie i pękanie. Zachowuje również wysoką ognioodporność.”  
5. Kamień. Kolejny innowacyjny materiał zrobiony z makulatury przez speców z firmy Paper Stone. Do wykorzystania jako blat, obudowa lub podłoga. Wygląda na to, że z makulatury można zrobić prawie wszystko.

 
 
Deklaracja dostępności
Inspektor Ochrony Danych
ul. Sarego 4,
31-048 Kraków
email:Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

RODO