XX Liceum Ogólnokształcące

im. Leopolda Staffa w Krakowie

 

Przedsięwzięcie Małopolska Chmura Edukacyjna zakłada prowadzenie innowacyjnych zajęć edukacyjnych dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych z wykorzystaniem potencjału szkół wyższych w Regionie poprzez realizację wspólnych projektów badawczych, prowadzenie wirtualnych zajęć wykładowych i laboratoryjnych w oparciu o infrastrukturę i nowoczesną technologię.

Dzięki Małopolskiej Chmurze Edukacyjnej uczniowie szkół ponadgimnazjalnych otrzymują możliwość kontaktu z nauką, mogą rozwijać swoje zainteresowania i talenty przy wsparciu najlepszych uczelni, co ułatwi im wybór właściwego kierunku studiów.

Zajęcia dla uczniów liceów i techników prowadzone są przez pracowników naukowych uczelni wyższych przy współpracy z nauczycielami ze szkół, do których uczęszczają uczniowie w oparciu o nowoczesne techniki informacyjno-komunikacyjne, umożliwiające wytwarzanie, przetwarzanie materiałów dydaktyczno-edukacyjnych, zdalną współpracę nauczycieli akademickich i szkół.

W TYM ROKU SZKOLNYM RUSZA JUŻ PIĄTA EDYCJA TEGO PROJEKTU !!!

W ramach projektu dostępne są następujące formy wsparcia:

1) zajęcia on-line (30 godzin dydaktycznych)

W bieżącym roku szkolnym uczniowie naszej szkoły mają możliwość uczestnictwa w zajęciach on-line z geografii oraz matematyki, prowadzonych przez pracowników naukowych Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Zajęcia prowadzone są za pomocą wideokonferencji w czasie rzeczywistym, z możliwością aktywnego włączenia się uczestników w dowolnej chwili trwania zajęć. Zajęcia odbywają się według ustalonego harmonogramu:

- zajęcia on-line z geografii – czwartek od 7:30 do 9:00
- zajęcia on-line z matematyki – środa od 7:30 do 9:00

2) koła naukowe (30 godzin dydaktycznych)

W tym roku szkolnym grupa uczniów będzie uczestniczyć w zajęciach koła naukowego z geografii, prowadzonych przez pracowników naszej szkoły przy opiece merytorycznej pracowników naukowych Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Zajęcia odbywają się według ustalonego harmonogramu:

koło naukowe z geografii – środa od 15.00-16.30.

3) warsztaty weekendowe (10 godzin dydaktycznych) i letnie (25 godzin dydaktycznych)

Do udziału w warsztatach może się zgłosić każdy uczeń naszej szkoły. Rekrutacja odbywa się zgodnie z zasadami określonymi w regulaminie projektu. Zajęcia w ramach warsztatów weekendowych i letnich prowadzą pracownicy naukowi różnych uczelni, także spoza Krakowa.
Uczniowie mają zapewnione zakwaterowanie z wyżywieniem (śniadanie, obiad, kolacja oraz prowiant na zajęcia), przejazdy oraz opiekę nauczycieli. Uczeń nie ponosi żadnych kosztów.
Ze względu na obecną sytuację epidemiczną, ta forma zajęć jest zawieszona.

REKRUTACJA UCZNIÓW DO PROJEKTU

Rekrutacja uczniów chętnych do udziału z projekcie odbywa się na początku  roku szkolnego, według zasad określonych w regulaminie projektu.

 

Dokumenty:

Beneficjent MCHE V

Regulamin uczestnictwa w projekcie

Regulamin konkursu

Karta rekrutacyjna

Formularz zgłoszeniowy

 
 
 
Deklaracja dostępności
Inspektor Ochrony Danych
ul. Sarego 4,
31-048 Kraków
email:Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

RODO