XX Liceum Ogólnokształcące

im. Leopolda Staffa

Wycieczka do Francji 19-25 września 2021 r.

 

W dniach 19 – 25 września uczniowie 3 klas dwujęzycznych naszej szkoły wraz z nauczycielami odbyli podróż do Francji. Pierwszego dnia zwiedzaliśmy Paryż. Spacerując podziwialiśmy między innymi Katedrę Notre-Dame, ogrody Tuilleries i plac Concorde.

Następnie pojechaliśmy zwiedzać zamki nad Loarą: wspaniały renesansowy zamek Chambord (największa i najpiękniejsza siedziba królewska w dolinie Loary), oraz piękny „zamek na rzece” Chenonceau, a także zamek w Blois.

Trzeciego dnia odwiedziliśmy niezwykłe opactwo Benedyktynów  Mont-Saint-Michel, zwiedzaliśmy Tour du Roi, spacerowaliśmy Grand Rue do budynków opactwa- kościoła i refektarza La Merveille oraz podziwialiśmy widok na zatokę.

Kolejnego dnia wróciliśmy do Paryża, gdzie zwiedzaliśmy metrem i pieszo: Kościół Les Indalides, miejsce pochówku Napoleona I Bonaparte, Pola Marsowe, wjechaliśmy na wieżę Eiffela, spacerowaliśmy po dzielnicy artystów Montmartre oglądając Moulin Rouge i widok na Paryż sprzed bazyliki Sacré-Coeur.

Ostatniego dnia pojechaliśmy do Disneyland Paris, gdzie skorzystaliśmy z wielu atrakcji,m.in.:

  • Rollercoaster Space Mountain
  • symulator lotów Gwiezdnych wojen
  • podróż z Piratami z Karaibów
  • kolejka Indiana Jones,
  • rollercoaster Big Thunder Mountain
  • Rock 'n' Roller Coaster starring Aerosmith,
  • The Twilight Zone Tower of Terror,
  • Studio Tram Tour Behind the Magic

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć!

 

Czytaj więcej: Wycieczka uczniów klas dwujęzycznych do Francji

8 września wyruszyliśmy przez Frankfurt do Pekinu. Samolot Airbus 380-800 już na samym początku zrobił na nas niezwykłe wrażenie swoim ogromem. Lot trwał prawie 10 godzin, ale już następnego dnia, o 8.30 szczęśliwie wylądowaliśmy w Pekinie. Tam czekała na nas studentka z Pekińskiego Uniwersytetu Języków Obcych i autobus. Udaliśmy się do naszego hotelu RJ Brown niedaleko Świątyni Nieba. Pierwsze popołudnie i wieczór spędziliśmy w okolicach Placu Tian’an Men (Placu Niebiańskiego Spokoju) i ulicy Qianmen ze słynną bramą miejską.

Następnego dnia byliśmy gośćmi w Ambasadzie RP w Pekinie przy ulicy Ritan Lu 1. Zostaliśmy mile ugoszczeni przez panią Dyrektor szkoły polonijnej SPK w Pekinie, nauczycieli i uczniów. Młodzież z naszego liceum przeprowadziła warsztaty multimedialne w formie quizu „Bliżej Krakowa”. Rozdaliśmy nagrody i drobne upominki, zaś młodzież polonijna obdarowała nas ciasteczkami księżycowymi i magnesami. Po ambasadzie zwiedzaliśmy Park Słońca oraz dzielnicę nowoczesną, największy na świecie uliczny ekran multimedialny, futurystyczne budynki telewizji CCTV, biurowce Guomao oraz dzielnicę nowoczesną Sanlitun.

Czytaj więcej: Obóz naukowych w Chinach - relacja

 
 
Deklaracja dostępności
Inspektor Ochrony Danych
ul. Sarego 4,
31-048 Kraków
email:Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

RODO