W sobotę 10 grudnia 2016 roku już po raz siódmy odbył się konkurs dla licealistów z całej Polski pt. Chiny od Konfucjusza do Jackie Chana. Wśród uczestników konkursu nie mogło zabraknąć uczniów z XX liceum, gdzie od dwóch lat prowadzone są zajęcia z wiedzy o Chinach i języka chińskiego, a także realizowany jest program autorski Cywilizacje Dalekiego Wschodu-Chiny oraz organizowane są obozy naukowe do Państwa Środka.

XX liceum reprezentowało 7 uczniów z klas I c, 2 c i 2 e. Punktualnie o godzinie 10.00 w Instytucie Konfucjusza w Krakowie przy ul. Radziwiłłowskiej 4, w zabytkowym Domu Towarzystwa Lekarskiego z witrażami i dekoracjami według projektu Stanisława Wyspiańskiego, otwarto koperty z 50 pytaniami testowymi części I.
    Nasi uczniowie znaleźli się wśród najlepszych. Po etapie pisemnym na 3 miejscu znalazł się uczeń klasy I c Franciszek Głogowski, który tym samym przeszedł do etapu ustnego i znalazł się w zacnym gronie 10 finalistów,  młodych znawców Chin z całej Polski. Bardzo wysokie wyniki osiągnęli ponadto uczniowie Patryk Serafin z klasy I c oraz Patrycja Bobrek z klasy 2 c.
    O godzinie 12.15 rozpoczął się etap ustny. Uczestnicy odpowiadali na wylosowane przez siebie dwa pytania w obecności komisji - pracowników naukowych z Centrum Bliskiego i Dalekiego Wschodu oraz publiczności. Franciszek Głogowski po etapie ustnym znalazł się na wysokiej piątej pozycji. Otrzymał gratulacje, dyplom oraz półroczny kurs języka chińskiego w Instytucie Konfucjusza.

Wszystkim uczestnikom i laureatowi serdecznie gratulujemy!