XX Liceum Ogólnokształcące

im. Leopolda Staffa

Matematyka Pogranicza
Uczniowie XX Liceum Ogólnokształcącego
na Międzynarodowej Konferencji Matematycznej
w Białymstoku

Od dwóch lat uczniowie naszego Liceum biorą udział w zajęciach pozalekcyjnych, w czasie których zajmują się konstruowaniem wielościanów jednorodnych. Cykl ten-pod patronatem Stowarzyszenia Nauczycieli Matematyki-prowadzi dr Bronisław Pabich we współpracy z nauczycielem matematyki XX LO, mgr Iwoną Sitnik-Szumiec. Uczniowie poznają sposób konstruowania wielościanów, tworzą ich modele, które składają się na unikatową kolekcję. Na świecie istnieją tylko trzy takie zbiory : w Nowym Jorku, Londynie i Kluczborku. Czwarta kolekcja powstaje w XX Liceum Ogólnokształcącym w Krakowie.

Od września 2017 roku pracę swoich starszych kolegów kontynuuje grupa uczniów klasy 1F: Krzysztof Chawrona, Kalina Fliegner, Agnieszka Książkiewicz, Piotr Kuraś Angelika Muniak, Maciej Zając. W dniach 13-17 czerwca 2018 r. uczniowie  pod opieką mgr Krystyny Długosz i mgr Iwony Sinik-Szumiec brali udział w Międzynarodowej Konferencji Matematycznej pt. „Matematyka Pogranicza” w Białymstoku . Uczniowie przygotowali i wygłosili wykład na temat wielościanów jednorodnych oraz opowiedzieli o tworzonej w XX LO kolekcji.

 
 
Inspektor Ochrony Danych
Kornelia Michalska
ul. Wielopole 17a,
33-332 Kraków
email:Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

RODO