XX Liceum Ogólnokształcące

im. Leopolda Staffa

Szanowni Rodzice,

Rozpoczynamy nowy rok szkolny 2020/2021. Podejmujemy naukę w trudnych warunkach w czasie pandemii. Zgodnie z decyzją Ministra Edukacji Narodowej nauka będzie odbywać się w szkole. Pragnę Państwa zapewnić, że podejmujemy starania, aby nauka i pobyt w szkole naszych uczniów był bezpieczny. Szkoła jest zaopatrzona w odpowiednią ilość środków dezynfekujących, płyn do dezynfekcji rąk jest dostępny przy wejściu do szkoły, we wszystkich salach lekcyjnych, na korytarzach, w toaletach.
W szkole został sprzęt do termowizyjnego pomiaru temperatury. Pomiar odbywa się z dużej odległości bez kontaktu z osobami obsługującymi pomiar.
Dla zapewnienia bezpieczeństwa konieczne jest, aby osoby wchodzące do szkoły miały zasłonięta usta i nos (maski ochronne, przyłbice). Zasłanianie ust i nosa obowiązuje we wszystkich obszarach wspólnych, tj. przy wejściu, na klatce schodowej, na korytarzach, w toaletach, w bufecie szkolnym.
W salach lekcyjnych po zajęciu miejsc uczniowie mogą zdjąć maski.
Szkoła posiada również maski jednorazowe, które uczeń otrzymuje w sytuacjach awaryjnych, kiedy nie posiada maski (zapomniał, lub maska została uszkodzona), aby mógł wejść do szkoły. Maski będą dostępne przy wejściu, na portierni.
Szanowni Państwo,  mamy świadomość, że ten czas jest dla wszystkich bardzo trudny.
Jeżeli u dzieci Państwa pojawią się objawy chorobowe sugerujące infekcję dróg oddechowych lub podwyższona temperatura, powinny dla bezpieczeństwa własnego i innych osób, pozostać w domu
i nie przychodzić do szkoły.
W przypadku stwierdzenia zakażenia COVID-19  proszę o niezwłoczne powiadomienie o tym fakcie dyrektora szkoły,
Wszyscy dbajmy o wzajemne bezpieczeństwo. Życzymy Państwu i naszym uczniom zdrowia, bezpieczeństwa i spokojnej efektywnej edukacji.

Z wyrazami szacunku
Joanna Jasion
Dyrektor XX Liceum Ogólnokształcącego w Krakowie.

wskazówki dla rodzica

wskazówki dla ucznia


Ważne informacje zamieszczane są na stronie internetowej:
Ministerstwo Edukacji Narodowej:  www.men.gov.pl

 
 
 
Deklaracja dostępności
Inspektor Ochrony Danych
ul. Sarego 4,
31-048 Kraków
email:Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

RODO