Za miesiąc matura!

W dniach 23 i 29 marca, w ramach przygotowań do majowych egzaminów maturalnych, odbyły się warsztaty dla uczniów klas czwartych pod hasłem „Maturalny maraton z języka polskiego w formule 2023”. Maturzyści mieli możliwość zapoznania się z modelowymi rozwiązaniami przykładowych prac maturalnych z języka polskiego na poziomach podstawowym i rozszerzonym. Dodatkowo, uczniowie z klasy 4a (Aleksandra Natkaniec, Dorota Pałka, Jakub Tomasiewicz) przedstawili własne propozycje rozwiązań wybranych zadań na ustny egzamin maturalny w formule 2023 (Były to zadania z puli zadań jawnych i niejawnych CKE, które uwzględniały zmiany wprowadzone w marcu 2023r.). Wydarzenie spotkało się z dużym zainteresowaniem uczniów klas czwartych, którzy aktywnie uczestniczyli w warsztatach. Pojawił się również pomysł, aby przeprowadzić indywidualne warsztaty dla wybranych klas. Prowadzący odpowiedzieli w sposób konstruktywny na te oczekiwania i przedstawili prezentacje z zakresu oczekiwanych zadań egzaminacyjnych.