W dniach 23-29.09 uczniowie klas 4F, 2A, 0F oraz 4B wzięli udział w wycieczce do Prowansji, Monako i Wenecji. Trasa wycieczki przebiegała również przez Strasburg, w którym uczniowie zwiedzili Parlament Europejski, starówkę oraz jedną z najsłynniejszych katedr gotyckich.  Następnie skierowali się do Awinionu, aby przejść się słynnym mostem św. Benezeta oraz zwiedzić w pełni Miasto Papieży w tym Pałac Papieski, Katedrę Biskupów oraz Place de l’Horloge...

Kolejny dzień wycieczki obejmował zwiedzanie malowniczych średniowiecznych miasteczek takich jak Camargue, Aigues-Mortes, Beaux-en-Provence ze słynną twierdzą prowansalską oraz Arles - miasto w którym przez lata żył i tworzył Vincent van Gogh. Następnie uczniowie mieli okazję podziwiać lazurowe wody Lac de Ste-Croix oraz Moustiers-Sainte-Marie - miasteczko położone na wzgórzu. Uczniowie przejechali trasę widokową Corniche Sublime przebiegającą wzdłuż brzegów jednego z najgłębszych kanionów Europy. Ten dzień wycieczki uczniowie zakończyli w Saint-Tropez - mieście Louis’a de Funès i Brigitte Bardot, gdzie spacerowali po porcie jachtowym oraz przy znanej z filmów żandarmerii. Kolejnego dnia uczestnicy zwiedzili kolejne miasteczko - Saint-Paul-de-Vence, które to przed laty przyciągało wielu wybitnych artystów, takich jak Modigliani, Chagall czy Renoir. Jednak kluczem programu tego dnia był pobyt w Monako i zwiedzanie katedry św. Mikołaja, Siedziby rodu Grimaldich, Centrum Kongresowego oraz słynnego Kasyna Grenier a także spacer do Monte Carlo obejmujący trasę wyścigu samochodowego. Wycieczkę uświetnił pobyt w Wenecji ostatniego dnia, gdzie nasi uczniowie mogli wziąć udział w rejsie przez Canale Grande do Placu św. Marka, gdzie spotkali się z lokalną panią przewodnik, która oprowadziła ich po największych zabytkach Wenecji, takich jak Pałac Dożów, Campanile di San Marco, Bazylice Św. Marka oraz moście Ponte Rialto tzw. moście zakochanych. Uczniowie wynieśli z wyjazdu wiele cennych informacji, a także mieli okazję podziwiać wspaniałe pejzaże i zabytki Europy Zachodniej.