KOLEJNY BIEG DO MATURALNEJ METY JUŻ ZA NAMI!

Właśnie zakończył się kolejny etap przygotowań do egzaminu maturalnego z języka polskiego w formule 2023 pod hasłem „Maturalny maraton z języka polskiego w formule 2023”.
W tej części maturalnych działań z języka polskiego wzięli udział uczniowie z klasy 4b, którzy mieli okazję uczestniczyć w warsztatach przygotowujących do redagowania wypowiedzi argumentacyjnych na poziomie podstawowym (warsztaty ze wskazanego zakresu odbyły się na początku grudnia 2023 r.).
W odpowiedzi na propozycję zapoznania uczniów z testem diagnostycznym, który ukazał się na stronie internetowej Centralnej Komisji Egzaminacyjnej w Warszawie, przeprowadzono zajęcia ćwiczeniowe z uczniami m.in. wspomnianej klasy maturalnej  z zakresu kontekstowego włączenia wiedzy i umiejętności przy rozwiązywaniu zadań w poszczególnych częściach arkusza maturalnego. Uczniowie aktywnie uczestniczyli w warsztatach, które przeprowadziła nauczycielka języka polskiego-Anna Wójcik.
Do zobaczenia w kolejnych odsłonach Maratonu!