COŚ DLA OKA, COŚ DLA UCHA –
WERNISAŻ ŚWIATŁO I KOLOR W OBRAZIE  + KONCERT MUZYCZNY

W dniu 18 stycznia 2024 r. odbył się, w Klubie ,,Kuźnia '' Ośrodka Kultury C.K. Norwida w Krakowie, niecodzienny wernisaż prac malarskich.
Światło i kolor w obrazie to wystawa prac m.in. uczniów XX Liceum Ogólnokształcącego im. Leopolda Staffa w Krakowie, zorganizowana przez prof. Marka Batorskiego  oraz Panią Joannę Kornas. Wystawa  związana jest z zagadnieniem koloru, światła – środkami wyrazu artystycznego, tak często stosowanymi w historii malarstwa.
Na ekspozycji możemy zobaczyć inspirujące kompozycje o różnorodnej tematyce. Autorami prac są nasi uczniowie:
Otwarciu wernisażu towarzyszył koncert muzyczny, w którym udział wzięli: nasz uczeń Paweł Krzywda z klasy 2a (wykonał kompozycje: J.S. Bach Toccata and Fugue in D-minor BWV 565, Ludovico Einaudi Experience / Una Mattina, Charpentier Prelude Te Deum), ubiegłoroczny absolwent naszej szkoły Kamil Sieńko (zaśpiewał utwory: Lubię wracać tam gdzie byłem Zbigniewa Wodeckiego oraz  All by my self z repertuaru Celine Dion) oraz gościnnie wystąpiła Hania – uczennica szkoły podstawowej (wykonała piosenkę Nie bój się chcieć z repertuaru Pauliny Przybysz). Przy organizacji koncertu muzycznego pomagała prof. Anna Wójcik.
Wystawa czynna do 23 lutego w Klubie „Kuźnia” Ośrodka C.K. Norwida w Krakowie, os. Złotego Wieku 14.
Zapraszamy!