XX Liceum Ogólnokształcące

im. Leopolda Staffa w Krakowie


UCZNIOWIE XX LO NA KRAKOWSKIM SZLAKU WISŁAWY SZYMBORSKIEJ  

Zaczynając przygodę z poznawaniem życia, twórczości i osobliwości artysty, warto sięgnąć po motto z Goethego: Kto poetę chce zrozumieć, musi pojechać do jego kraju. Czyli-dokąd i jak?
Już spieszymy z odpowiedzią: Możesz udać się krakowskim szlakiem poetów.
I tak oto, w dniu 9 lutego 2024 r. uczniowie klas 2e i 3b, pod opieką nauczycielek Anny Wójcik, Agaty Jakubowskiej i Klaudii Potoniec, wzięli udział w spacerze literackim szlakiem Wisławy Szymborskiej w Krakowie. Odwiedzili miejsca związane z życiem i twórczością noblistki. Ten edukacyjny szlak prowadził przez miejsca, które przypomniały pracę i twórczość poetki: Plac Szczepański 9  (Kamienica Szołayskich) – Park im. Wisławy Szymborskiej przy ul. Karmielickiej 24b – Dom Literatów przy ul. Krupniczej 22 – Redakcja „Życia Literackiego” przy ul. Wiślnej 2- Nowa Prowincja, ul. Bracka 5.
Wydarzenie stało się inspiracją do rozmów na temat związków poetki z Krakowem, jej przyjaźni ze znanymi literatami oraz szansą na poznanie miejsc, z którymi noblistka była związana z racji pracy i pasji do literatury.
Prezentacje na wspomniane tematy przygotowały uczennice: Joanna Kliber z klasy 2a i Julia Ślęczka z klasy 2e. Merytorycznego i wychowawczego wsparcia udzieliły Panie Anna Wójcik, Agata Jakubowska i Klaudia Potoniec.

 
 
 
Deklaracja dostępności
Inspektor Ochrony Danych
ul. Sarego 4,
31-048 Kraków
email:Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

RODO