KSIĘGA ZAPISANA SŁOWAMI I CZYNAMI –
PODSUMOWANIE SZKOLNEJ SESJI NAUKOWEJ

Nasza szkolna literacka przygoda, do której przygotowywaliśmy się od miesiąca, została zwieńczona sukcesem. W sobotę 13 kwietnia, w ramach Dnia Otwartego XX LO, odbyła się Szkolna sesja naukowa pod hasłem Człowiek-bohater na miarę naszych czasów. Uczniowie z klas 2a (Franciszek Głodek, Emilia Jakubas, Patrycja Kądziołka, Joanna Kliber, Paweł Krzywda, Kajetan Okarmus, Amelia Stańczyk, Mikołaj Tłustochowicz, Witold Znaniewski) oraz 4a (Weronika Kochel i Karolina Maślanka) przedstawili autorskie filmy i prezentacje dotyczące postaci związanych z literaturą i filmem.
Prelegenci skupili się na sylwetkach osób, których życie i twórczość pokazały, jak ważne jest prawo do marzeń.
Słuchacze poznali historie, które uczą doceniania życia i wartości poszukiwanych w działaniu niekwestionowanych autorytetów.
    W naszym literackim spotkaniu uczestniczyli również uczniowie klas ósmych szkół podstawowych (gościnnie z prezentacją wystąpiła Hania-uczennica szkoły podstawowej), którzy w tym czasie odwiedzili naszą szkołę w ramach Dnia Otwartego XX LO. Cieszymy się, że było to liczne grono, któremu towarzyszyli rodzice. Być może i oni znaleźli u nas inspirację do dalszej nauki. Czas pokaże…
    Szkolną sesję naukową poprowadzili: Anna Wójcik – nauczycielka XX LO i Jakub Tomasiewicz – absolwent XX LO, którego nieoceniona wiedza i profesjonalizm inspirują młodsze pokolenie do podejmowania naukowych wyzwań. Dzięki temu swoje pierwsze kroki w roli prowadzącego poczynił także Mikołaj Tłustochowicz (uczeń klasy 2a). Poniżej zamieszczamy fotorelację z tego wydarzenia oraz film autorstwa Amelii Stańczyk (klasa 2a).