W sobotę 13 kwietnia otworzyliśmy gościnnie drzwi naszej szkoły dla uczniów ósmych klas szkół podstawowych. Nasi goście mogli zapoznać się z ofertą edukacyjną oraz zwiedzić budynek szkoły. Nade wszystko jednak była to okazja do spotkań i rozmów. Ósmoklasiści wraz z rodzicami poznali Panią Dyrektor Agnieszkę Głowacką, Panią Dyrektor Ewelinę Iwan, nauczycieli oraz uczniów liceum.
Chcąc zademonstrować uczniom niepowtarzalny klimat Dwudziestki w organizację Dnia Otwartego włączyło się wielu nauczycieli.
Pani profesor Lucyna Grochala przygotowała ciekawe doświadczenia chemiczne. Uczniowie samodzielnie mogli przeprowadzić w mikroskali doświadczenia strącania soli np. węglanu wapnia, węglanu ołowiu czy jodku ołowiu, strącali również wodorotlenek miedzi(II) i żelaza(III).
W sali matematycznej wiele osób spędziło czas poznając kolekcję wielościanów jednorodnych, którą pod kierunkiem Pana profesora Bronisława Pabicha wykonywali przez kilka kolejnych lat nasi uczniowie. Powstała kolekcja jest czwartą na świecie, po kolekcji w Nowym Jorku, Londynie i Kluczborku. Kolekcję tę uczniowie XX LO mieli okazję prezentować na ważnych matematycznych konferencjach i kongresach m.in. w Warszawie, Białymstoku i na kilku uczelniach w Krakowie.
Również Pan profesor Tomasz Ciszek przygotował ciekawe doświadczenia fizyczne, które przyciągały uwagę gości.
Dużym wydarzeniem była Szkolna sesja naukowa pod hasłem „Człowiek-bohater na miarę naszych czasów”. Licealiści przedstawili autorskie filmy i prezentacje dotyczące postaci związanych z literaturą i filmem. Szkolną sesję naukową poprowadziła Pani profesor Anna Wójcik.
Szczegółowe informacje o profilach klas przekazywali uczniowie dyżurujący przy stoiskach profilowych w sali gimnastycznej.
Najwyższą wartość jednak miały szczere rozmowy kandydatów z oprowadzającymi ich po szkole uczniami XX LO. Dwudziestkowicze chętnie odpowiadali na pytania kandydatów, opisywali codzienne życie szkoły, opowiadali o możliwościach, jakie daje uczniom szkoła.
Dziękujemy Wszystkim, którzy zechcieli odwiedzić XX LO. Wyrażamy nadzieję, że udział w Dniu Otwartym XX LO pomoże Wam w wyborze przyszłej szkoły.
Wszystkim, którzy wzięli udział w promocji naszego liceum, serdecznie dziękujemy. Składamy podziękowania Pani profesor Agnieszce Kubas i Pani profesor Annie Skrzyńskiej za organizacje wydarzenia.