Z przyjemnością informujemy, że uczniowie naszego liceum wzięli udział w Małopolskim Konkursie Prac Matematycznych.
Paweł Cybulski z klasy 2d wykonał pracę „Rozkład sześcianu na przystające wielościany”, Klaudia Stańczyk z klasy 4d - „Od inwersji do poryzmu Steinera” oraz Grzegorz Lis z klasy 2d - „Matematyka w mechanizmach przegubowych”.
Prace Pawła i Klaudii zakwalifikowały się do finału konkursu i zostały przez nich zaprezentowane na Małopolskiej Sesji Matematycznej, która odbyła się 25.04.24 na Uniwersytecie Pedagogicznym im. Komisji Edukacji Narodowej. Paweł Cybulski otrzymał nagrodę trzeciego stopnia, zaś Klaudia Stańczyk- wyróżnienie. GRATULUJEMY!!
A to wszystko pod czujnym okiem opiekuna dr Bronisława Pabicha. Wszystkiemu zaś przyglądali się i kibicowali uczniowie klasy 2d:) Brawo!