28 maja 2024 r., miało miejsce wyjątkowe wydarzenie, w które zaangażowało się wielu uczniów. Panie profesor Anna Knop i Lucyna Grochala zorganizowały seminarium "Blaski i cienie odnawialnych źródeł energii", dla którego inspiracją był aktywny udział grupy uczniów XX LO w Konferencji Młodych Chemików, zorganizowanej na Wydziale Chemii Uniwersytetu Jagiellońskiego, w grudniu ubiegłego roku.
Seminarium uświetnił wykład dr. hab. Leszka Zaraski profesora Uniwersytetu Jagiellońskiego.
Następnie uczniowie naszej szkoły przedstawiali swoje prace projektowe, które dotyczyły pozytywnych i negatywnych skutków pozyskiwania energii za pomocą odnawialnych źródeł energii. Zaprezentowali także wyniki ankiet i wywiadów, które dotyczyły wiedzy na temat energii jądrowej, przeprowadzonych w różnych grupach społecznych. Dla większości uczniów było to pierwsze naukowe wystąpienie przed tak licznym audytorium.
Gratulujemy uczniom udanych wystąpień.