Postępowanie uzupełniające na wolne miejsca odbywać będzie się poprzez złożenie nowego wniosku w systemie Omikron od 17 lipca 2024 r. do 24 lipca 2024 r. w szkole pierwszego wyboru wskazanej w nowym wniosku.

Uwaga: jeśli wśród klas wybranych przez kandydata jest oddział, w którym przeprowadzane są dodatkowe sprawdziany (językowe, kierunkowe lub próby sprawności fizycznej), to wniosek rekrutacyjny należy złożyć w dniach od 17 lipca 2024 r. do 18 lipca 2024 r.

W przypadku wolnych miejsc w XX Liceum Ogólnokształcącym im. Leopolda Staffa w Krakowie kandydaci wskazujący w nowym wniosku XX LO jako szkołę pierwszego wyboru

składają wygenerowany w systemie Omikron wniosek o przyjęcie poprzez:

1. dostarczenie do sekretariatu XX LO w godzinach 10.00 - 13.00 wydrukowanego z systemu Omikron wypełnionego wniosku podpisanego przez co najmniej jednego rodzica / prawnego opiekuna kandydata,

lub

1. podpisanie elektronicznie, np. za pomocą Profilu Zaufanego przez co najmniej jednego rodzica / prawnego opiekuna kandydata wniosku wypełnionego w systemie Omikron.

Do wniosku należy dołączyć kopię świadectwa ukończenia szkoły podstawowej i kopię zaświadczenia o wyniku egzaminu ósmoklasisty – nie dotyczy kandydatów, którzy wcześniej wskazali naszą szkołę na pierwszym priorytecie i dostarczali już kopie powyższych dokumentów.
Dokumenty te (kopie) można dostarczyć do XX LO w wersji papierowej w godz. 10.00 – 13.00 lub można je dodać jako załączniki w systemie Omikron.

Listy kandydatów zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych do XX LO w postępowaniu uzupełniającym zostaną opublikowane w dniu 30 lipca 2024 r. o godz. 12.00.

Dla kandydatów zakwalifikowanych w postępowaniu uzupełniającym potwierdzenie woli podjęcia nauki
w XX LO poprzez dostarczenie oryginału świadectwa ukończenia szkoły podstawowej i oryginału zaświadczenia o wynikach egzaminu ósmoklasisty odbywać się będzie w dniach:

30 lipca 11.00 – 14.00
31 lipca 10.00 - 12.00
1 sierpnia 12.00 – 15.00

Listy kandydatów przyjętych i nieprzyjętych do XX LO w postępowaniu uzupełniającym opublikowane zostaną w dniu 2 sierpnia 2024 r. o godz. 12.00.