Dnia 21 września br. reprezentacja naszej szkoły (30 uczniów) pod opieką prof. Iwony Ryczko i prof. Andrzeja Ruszera wzięła udział w wydarzeniu kulturalno-naukowym w Instytucie Konfucjusza w Krakowie.

W pierwszej części spotkania uczniowie wysłuchali dwóch wykładów profesorów z Uniwersytetu Pekińskiego na temat uczelni chińskich i systemu matur oraz wykładu poświęconego historii i przyszłości Szlaku Jedwabnego. Po wykładach odbyły się krótkie warsztaty taiji oraz zapisywanie imion uczniów w znakach chińkich podczas pokazu kaligrafii.
Niespodziewanym sukcesem dla naszego liceum zakończył się spontanicznie zorganizowany konkurs wiedzy o Chinach. 3 osobowa grupa (Weronika Mucha – 2 c, Adrian Ciepacz – 2 a oraz Andrzej Tucholski – I c) pokonała 7:4 grupę z III LO. Serdecznie gratulujemy naszym uczniom!