XX Liceum Ogólnokształcące

im. Leopolda Staffa

Dnia 21 września br. reprezentacja naszej szkoły (30 uczniów) pod opieką prof. Iwony Ryczko i prof. Andrzeja Ruszera wzięła udział w wydarzeniu kulturalno-naukowym w Instytucie Konfucjusza w Krakowie.

 

W pierwszej części spotkania uczniowie wysłuchali dwóch wykładów profesorów z Uniwersytetu Pekińskiego na temat uczelni chińskich i systemu matur oraz wykładu poświęconego historii i przyszłości Szlaku Jedwabnego. Po wykładach odbyły się krótkie warsztaty taiji oraz zapisywanie imion uczniów w znakach chińkich podczas pokazu kaligrafii.
Niespodziewanym sukcesem dla naszego liceum zakończył się spontanicznie zorganizowany konkurs wiedzy o Chinach. 3 osobowa grupa (Weronika Mucha – 2 c, Adrian Ciepacz – 2 a oraz Andrzej Tucholski – I c) pokonała 7:4 grupę z III LO. Serdecznie gratulujemy naszym uczniom!

 

 
 
Deklaracja dostępności
Inspektor Ochrony Danych
Kornelia Michalska
ul. Wielopole 17a,
33-332 Kraków
email:Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

RODO