Szanowni Państwo

Urząd Miasta Krakowa od 1 kwietnia 2016r rozpocznie przyjmowanie wniosków o wypłatę świadczenia wychowawczego w ramach programu Rodzina 500+. Miasto ma trzy miesiące na rozpatrzenie wniosku i wypłatę świadczenia.

Urząd Miasta Krakowa planuje od 1 kwietnia 2016r rozpocząć przyjmowanie wniosków
o wypłatę świadczenia wychowawczego w sześciu lokalizacjach:
ul. Stachowicza 18,
os. Zgody 2,
ul. Wielicka 28a,
ul. Powstania Warszawskiego 10,
pl. Wszystkich Świętych 3-4,
CH Bonarka ul. Kamieńskiego 11, I piętro lokal G 26.

Od 21 marca pracownicy Urzędu Miasta Krakowa udzielają w tych lokalizacjach szczegółowych informacji.

Ponadto wnioski będą przyjmowane w filiach MOPS:
os. Na Kozłówce 27,
ul. Praska 52,
ul. Józefińska 14,
ul. Słowackiego 46,
ul. Radzikowskiego 37,
os. Szkolne 34.

Rodzice dzieci uczęszczających do samorządowych szkół, przedszkoli i żłobków będą mogli złożyć w tych placówkach wnioski. Rodzice uczniów i pracownicy XXLO
Wnioski będzie również można składać w wersji elektronicznej, jeśli posiada się podpis kwalifikowany lub zaufany profil na ePUAP-ie. Aby uzyskać profil zaufany, należy założyć konto na ePUAP pod adresem: http://www.epuap.gov.pl/.

Szczegółowe informacje na temat warunków ubiegania się o wypłatę świadczenia wychowawczego oraz formularze wniosków są dostępne na stronie: www.sprawyspoleczne.krakow.pl.

Przypomnijmy, rodziny co miesiąc dostaną po 500 zł na drugie i kolejne dzieci. Te, których dochody na osobę nie przekraczają 800 zł (1200 zł w przypadku niepełnosprawnego dziecka), dostaną pieniądze również na pierwsze dziecko.

W XX Liceum Ogólnokształcącym  wnioski mogą składać Rodzice naszych Uczniów i Pracownicy zamieszkali w Gminie Miejskiej Kraków, w pokoju 26 we środy i piątki (konkretne godziny i terminy wskazano we wcześniejszym komunikacie). Należy przynieść wypełniony wniosek